TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ İLE TÜRK KIZILAYI ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

11 Kasım 2021 14:56 Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası

Olası bir afet durumunda sahipli, sahipsiz hayvanlara acil müdahale ve insani yardım konularında Kızılay ile Merkez Konsey arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Son dönemlerde yaşanılan doğal afetlerde Türk Veteriner Hekimleri Birliği bünyesinde bulunan Veteriner Hekimleri Odalarının sahipli sahipsiz hayvanların sağlığı için sahada çok büyük gayret göstermiştir. Yapılan bu çalışmaların daha kapsamlı ve düzenli olması maksadı ile TVHB Merkez Konseyi Başkanı Sayın Ali EROĞLU ve Türk Kızılay Genel Müdürü Sayın Dr. İbrahim ALTAN tarafından, 26.10.2021 tarihinde olası bir afet durumunda insani yardım faaliyetlerinde Veteriner Hekimlerin görevlendirilmesi; sahipli, sahipsiz ve yaban hayvanlarına yönelik acil tıbbi müdahale kapsamında taraflarca gerçekleştirilecek ortak faaliyetlerdeki çalışma usullerini belirlemek amacı ile geniş kapsamlı bir işbirliği protokolü imzalanmıştır.

 

 

 

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası

Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası'na ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası

İsmetpaşa Mahallesi Hükümet Bulvarı No:27 Nurol Apartmanı Kat:4 No:7
46100 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.