Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi anlatıldı

27 Mart 2021 13:49 Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünce yayımlanan 2021/05 sayılı 'Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi' kapsamında Kahramanmaraş'ta resmi ve serbest olarak görev yapan Veteriner Hekimlere ve konu ile ilgili kişilere eğitim verildi.

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda iki oturum halinde düzenlenen Eğiticilerin Eğitimi Toplantısının ilk oturumda İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Başkanlıklarında görevli personellere eğitim verildi. İkinci oturumda ise İl ve İlçe Müdürlüklerinde görev yapan Veteriner Hekimleri, Veteriner Hekimleri Odası temsilcileri, Belediye ve özel kesimhane sorumlu Veteriner Hekimleri, hayvan satış yeri sorumlu Veteriner Hekimleri, hayvan yetiştiricileri, kasap, celep ve hayvan taşımacılığı ile uğraşan kişilerden oluşan personellere eğitim verildi. 

Yetiştiricilerin idari para cezalarına maruz kalmaması için her türlü hayvan ve hayvan maddesi sevklerinde; İl içi hareketlerinde büyükbaşlar için hayvan pasaportları, küçükbaşlar için koyun keçi nakil belgelerinin, İl dışı hareketlerde veteriner sağlık raporlarının nakil anında yanlarında bulunması gerektiği, Bakanlıkça verilen desteklemeler ve TÜRKVET kayıt sistemi konularında katılımcılar bilgilendirildi.
 

YENİ GALERİLER

Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası

Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası'na ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası

İsmetpaşa Mahallesi Hükümet Bulvarı No:27 Nurol Apartmanı Kat:4 No:7
46100 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.