Can Dostlarımız Kayıt Altında..

05 Haziran 2021 14:58 Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası

“Kedi, Köpek Ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Kayıt Altına Alınması Dair Yönetmelik” ile sahipli kedilere ve köpeklere çip uygulanmak sureti ile kayıt altına alınma zorunluluğu getirilmiştir.

Çip zorunluluğu 2021 yılında öncelikle köpeklerde zorunlu  olup 2022 yılı itibariyle de kedilerde de zorunlu hale gelecektir. Söz konusu yönetmeliğe istinaden ilimizde sahipli olan kedilerin ve köpeklerin kayıt altına işleminin ilimizde bulunan Serbest Veteriner Hekimleri tarafından yapılması için Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Odamız arasında 04.06.2021 tarihinde protokol imzalanmıştır.

Yapmış olduğumuz Protokol kapsamında;  2021yılı itibari ile İlimizde bulunan sahipli köpeklere, mikroçip uygulanması Serbest Veteriner Hekimlerimiz tarafından yapılacaktır.

Takılacak olan mikroçip numarasına göre hayvanlar Ev Hayvanı Kayıt Sistemine (PETVET) kayıt edilecektir. Köpeğe ait pasaport tanzim edilerek hayvan sahibine teslim edilecektir. Protokolün uygulanması esnasında protokol hükümleri gereği Serbest Veteriner Hekimler ile İl Müdürlüğümüz arasındaki koordinasyon Odamız tarafından sağlanacaktır. Hayvan sahiplerinden yapılacak olan bu kimliklendirme işlemine önem vermelerini rica ederiz.

 İlimize ve mesleğimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası

Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası'na ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası

İsmetpaşa Mahallesi Hükümet Bulvarı No:27 Nurol Apartmanı Kat:4 No:7
46100 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.